+389 (0)2 2446 600 — [email protected]

ТРЕТМАН ЗА ПОДМЛАДУВАЊЕ

znak derma1

ДЕРМА ПЛУС

ТРЕТМАН ЗА ПОДМЛАДУВАЊЕ

Третман со плазмолифтинг гел

Плазмолифтинг гелот се добива од сопствената плазма на пациентот. Може да се користи на секоја возраст со единствена цел - да се забави процесот на стареење. Оваа техника на биостимулација може да ги намали површинските брчки и да ја подобри еластичноста и текстурата на кожата. Одлична е за третирање на региите околу очите, образите, вратот, деколтето.
Од останатите третмани се разликува по тоа што може да се користи и на најчувствителните делови од лицето, стимулирајќи ја регенеративната моќ на ткивата.

Терапија со матични клетки

Терапијата се прави токму преку тромбоцитите од сопствената крв на пациентот, за да ги стимулира матичните клетки да создаваат нов колаген. Со помош на оваа постапка на природен начин се поттикнува регенерацијата на ткивото на лицето, брчките се ублажуваат и се подобрува тонусот на кожата. Кожата добива повеќе кислород, хранливи материи и подобрена хидрација. Продукцијата на колаген се стимулира со што структурата на кожата станува глатка, еластична и затегната. Ефектот после секој нареден третман дава сѐ подолго видливи резултати.

Третман со дермални филери

Одличен, безболен и брз третман за затегнување на кожата во критичните делови на лицето. Најбезбеден начин за пополнување на брчките, без оштетување на мускулите и надополнување на хијалуронската киселина, како најважна компонента во кожата за млад, свеж и убав изглед. Дермалните филери се биоразградливи и со третманите може да се почне од 25-тата година.

Третман со дермаролер

Едноставна и брза техника за разубавување на телото и кожата. Со дермаролерот се поттикнува лачењето на колаген и еластин, а по само неколку третмани брчките на лицето почнуваат да исчезнуваат и кожата повторно станува млада, здрава и убава. Дермаролерот длабински навлегува во кожата со ситни иглички и стимулира создавање на нов слој на колаген, па така брзо, безболно и едноставно се отстрануваат брчките и неправилностите на кожата.

Третман со мезотерапија

Мезотерапијата претставува метод на регенирирање на кожата и враќање на нејзиниот сјај и еластичност. Целта на мезотерапијата е зголемување на активноста на фибробластите, односно зголемување на лачењето на колаген, еластин и хијалурон во кожата, како и апликација на активните состојки неопходни за здрав и млад изглед. Со редовни третмани се намалуваат брчките и се подобрува тонусот на кожата.

Третман со Jalupro

Со стареењето, природното производство на колаген се намалува, што доведува до олабавување на лицето, појава на брчки и намалување на волуменот на кожата. Jalupro е нашето ексклузивно решение за биоревитализација на кожата кое ја користи моќта на амино киселините за неспоредливо подмладување. Овој италијански бренд нуди третман кој надоместува амино киселини, неопходни за здраво производство на колаген.

Jalupro ги таргетира длабокото сврзно ткиво и лигаментите на лицето, поддржувајќи ја обновата на физиолошката состојба на кожата и минимизирајќи ги знаците на стареење. Со правилниот вид, количина и пропорција на амино киселини, производите на Jalupro ја враќаат природната еластичност, тонус и сјај на кожата. Нашите специјализирани третмани, вклучувајќи техники за инјектирање, се дизајнирани за оптимални резултати, нудејќи индивидуално решение за секој клиент.

Третман со егзозоми

Иднината за нега на кожата со егзозоми е врвно решение што ја менува играта во здравјето и убавината на кожата. Овој напреден естетски третман ја користи моќта на егзозомите, ситни гласници во нашите клетки, кои комуницираат меѓу себе и промовираат поправка и регенерација на клеточно ниво.

Замислете да ѝ дадете на вашата кожа врвен поттик, зголемувајќи ја нејзината природна способност да се подмладува одвнатре. Третманот со егзозоми, кога се администрира со Дермапен, обезбедува прецизен, таргетиран третман кој продира длабоко во слоевите на кожата, промовирајќи заздравување, намалување на воспалението и поттикнување на производството на колаген и еластин. Погоден за сите типови кожа, овој третман се справува со низа проблеми, од фини линии и брчки до нерамномерен тен и текстура на кожата. Доживејте забележливи подобрувања во текстурата, тонот и целокупното здравје на кожата после само еден третман со нашите искусни дерматолози и најсовремена Дермапен технологија.

ПРЕД ПОТОА
znak derma1
Scroll to Top
Scroll to Top